Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Analisti ironizon Edi Ramën: Babai që ndan lekët me dashnoret

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti i njohur, Andi Bushati ka ironizuar mënyrën e menaxhimit të pandemisë Covid-19 nga ana e qeverisë shqiptare.  

Nga studio e “Open” Bushati ka pohuar se kryeministri, Edi Rama ishte babai që ndau lekët me dashnorët në këtë periudhë.

Më pas, Bushati e ka sqaruar se dashnorët e Ramës ishin oligarkët.

Pjesë nga biseda:

“Do ta tregoj menaxhimin e pandemisë nga qeveria me një anekdokë. Ne jemi si një familje normale që të gjithë lekët që kemi i hedhim për të shëruar dikë që na sëmuret. Lekët e hedhura për shërimin e vëllait apo babait nuk ishte keq, por ka baballarë që lekët e ngelura i ndajnë me djalin, vajzën dhe gruan. Por ka dhe baballarë që këta lekë i ndajnë me dashnoret. Rama i ndau lekët me 10 dashnoret e tij”- tha Bushati.

E ke fjalën për oligarkët?- e pyeti Eni Vasili.

Po, për oligarkët- vijoi Bushati.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img