Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Analisti i përvishet Gazment Bardhit: Qënke një idiot që s’di kush ta ka dhënë diplomën e juristit. Ai që vidhte vota, meriton të dënohet me vdekje?

spot_img

Lajme të ngjashëm

Analisti Ilir Demalia ka reaguar ashpër lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në Elbasan, ku mbeti i vdekur Pjerin Xhuvani dhe katër të plagosur, Xhensila Sota, Emiljano Prenga, Pavlo Vuksani dhe Eltjon Bodinaku.

Demalia me anë të një shënimi në facebook e cilëson Gazment Bardhin një idiot pas deklaratës që ky i fundit bëri dhe shpjegoi të ashtuquajturën Strukturë të Mbrojtjes së Votës, e përbërë nga ish-policë të armatosur.

Sipas Demalias, ai e shtron si një pyetje retorike, edhe nëse dikush bën një krim zgjedhor, pra blen votën, nuk mund të dënohet me vdekje nga persona të armatosur.

Shënimi i Ilir Demaliajt

Gazmend Bardhi qenka nje idiot dhe nuk di kush i ka dhënë diplomën e juristit?!! Nuk ka vend në bote që nje qytetar ka të drejtë të ndaloj nje njeri që dyshon se po bën një krim. Njofton policinë dhe vetëm policia apo organet e tjera ligjzbaturse kanë të drejtë të bëjnë ndalim.

Po e marrin të mirqenë që viktima ka qenë duke kryer atë krim që pretendon Bardhi, a dënohet me vdekje për këtë krim?!!

Dje polici Dereck Chauvin që mbyti me gju në fyt nje Afro-American George Floyd, një njeri me probleme në recordet e policise me droga dhe para të fallsifikuara, për tejkalim të së drejtës dhe vrasjen “aksidentale” të George Floyd, polici Chauvin u gjënd fajtor në të gjitha akuzat dhe do dënohet jo ë pak se 40 vjet burg.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img