Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Analisti i njohur bllokohet në rrugë nga dëbora: Kjo qeveri shkë*dhatë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f0c214f7344b079b51be239fd381d891

Analisti Andi Bushati ka nxjerrë inatin me qeverinë, pasi është bllokuar për disa orë në rrugë për shkak të motit të keq.

Ai thotë se ka mbetur në Lezhë, dhe se në rrugë nuk ka asnjë borëpastruese. Ai ka shfryrë inatin duke lëshuar një seri ofendimesh ndaj qeverisë, që sipas tij bën show.

Postimi i Bushatit:

Pasi kam kaluar me orë të tëra i bllokuar pranë Lezhës, bashkë me qindra të tjerë, pasi nuk pashë për be asnjë borëpastruese, asnjë kripëhedhëse apo qoftë dhe makinë policie që të jepte informacion elementar, sa mbërrij në shtëpi, falë një aventurieri që çau rrugë pa rrugë mes fshatrave, shoh ministren që jep shfaqe pasi ia ka hypur një borëpastrueseje.

Do e kuptoja po të thoshte që jemi një shtet shkërdhat, që kështu kemi qenë dhe kështu do mbetemi, kaq fuqi kemi përballë situatave të tilla etj…

Por ama me këto inskenimet e shpifura ku e vetmja makinë që mund të vihej në punë përdorej për xhirime, këta edhe njeriun më të duruar mund ta shndërrojnë në vrasës…

I imagjinoj fytyrat e atyre që pata me orë pranë kur të shohin në ekran Belindën sapo të futen në shtëpi..!

Më shumë

spot_img
spot_img