Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Analisti i ashpër me marrëveshjen për reformën zgjedhore: Është e pisët! Ç’e duam këtë klasë të paaftë politike

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

da9beaf10fb261260caa5c7732846baf

Analisti Shpëtim Nazarko kritikon ashpër marrëveshjen për reformën zgjedhore mes maxhorancës dhe opozitës jashtëparlamentare. Ai thotë se duhej të ishte kryer depolitizimi i komisioneve zgjedhore.

Në emisioni “Byro Politike”, Nazarko kritikoi edhe klasën politike shqiptare duke thënë se është e paaftë që në 30 vite të zgjidhë probleme që tashmë i kanë zgjidhur edhe vende të botës së katërt.

“Kjo post marrëveshja, është për të mbuluar atë marrëveshjen e parë të pistë. Dhe Europa tallet me ne, thotë agai do një ashtu në kokë, t’ja vëmë. Komisioni duhet të jetë i depolitizuar. Ç’e do Shqipëria këtë klasë politike të majtë e të djaththë që nuk zgjidhin dot një problem që e kanë zgjidhur edhe vendet e botës së tretë apo të katërt. E dini ç’do të thotë marrëveshja kur partitë e vogla ushqejnë të mëdhatë? Kur një parti ka 2 mijë komisionerë? Diskutimi i gjërave të tilla e bëjnë pis diskutimin,” u shpreh Nazarko.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img