Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Analisti Andi Bejtja: Trump ka inat krutani, i takon LSI të shpëtojë fytyrën e koalicionit, Rama do ketë probleme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0b34d3fb431565eec459cc828bc31820

Analisti politik Andi Bejtja, tashmë që gara presidenciale në SHBA është duke përfunduar, kujton atë që ka thënë një vit më parë. 

“E kam thënë në një intervistë te Syri: Rama do të ketë problem me dy burra: Donald Trump dhe Francesco Beketi. Kaq për tani, do flas gjatë më vonë, por i bëj thirrje LSI pas deklarimeve prej cilimiu të Ramës për Trump, të përshëndesë sa më shpejt zyrtarisht fitoren e Trump, jo vetëm për të shpëtuar fytyrën e koalicionit, por siç e dini, Trump ka inat krutani”, shkruan Andi Bejtja, raporton newsbomb.al.

Analisti Andi Bejtja ka qenë kritik për qëndrimet dhe veprimet e kryeministrit Rama, jo vetëm në rrafshin e brendshëm, por edhe në planin diplomatik. 

Më shumë

spot_img
spot_img