Hapësire reklamuese

Politikë

Amnistia hiqet nga rendi i ditës, demokratët bllokojnë foltoren e ndezin zhurmueset

Shkruar nga Newsbomb
Amnistia hiqet nga rendi i ditës, demokratët bllokojnë foltoren e

Asnjë suprizë as këtë të enjte! Ashtu si dhe pritej, deputetët demokratë kanë ripërsëritur skenarin e përjavshëm.

Teksa kryeparlamentarja, Lindita Nikolla, hapi seancën e kësaj të enjte, kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, bllokoi foltoren dhe hodhi një sërë akuzash në drejtim të saj.

Ndërkohë, nga ana tjetër kolegët e tij demokratë ndezën zhurmueset në sallë. Sakaq, me kërkesë të kreut të grupit të PS, Bledi Çuçi është hequr nga rendi i ditës projektligji për amnistinë penale.

“Në kuvend është depozituar kërkesa e kryetarit të grupit të PS për ndryshimin e rendit të ditës, ku kërkohet heqja nga rendi i ditës së projektligjit për dhënie amnistie”, tha Nikolla.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese