Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Amnistia fiskale, delegacioni i BE regaon pas takimit me Ballën dhe Ibrahimajn: Të shqetësuar nga drafti aktual i qeverisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Delegacioni i BE-së më Shqipëri ka reaguar pas takimit me përfaqësues të qeverisë, ku u diskutua për amnistinë fiskale.

Ata shprehen të shqetësuar për draftin aktual të ligjit për amnisti fiskale, teksa kanë thënë se do të vazhdojnë konsultimet me qeverinë për të rishikuar këtë legjislacion.

“Bashkimi Evropian ka shqetësime serioze për draftin aktual të ligjit për amnisti fiskale. Ne do të vazhdojmë konsultimet me autoritetet përkatëse të qeverisë për të rishikuar këtë legjislacion,” tha Delegacioni i BE-ne Shqipëri.

Kujtojmë që ambasadorët e BE dhe Britanikët u takuan me kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Balla dhe ministren e Financave, Delina Ibrahimaj.

Më shumë
spot_img
spot_img