Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Amerikanët zbarkojnë në Pashaliman, “arrestojnë” dy persona në anijen Butrinti (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka publikuar një video nga stërvitja e përbashkët e forcave detare të SHBA, Shqipërisë dhe Kosovës.

Stërvitja e përbashkët në kuadër të “Defender 21 Europe” është zhvilluar në bazën historike të Pashalimanit në Vlorë. Siç shihet edhe në pamjet e publikuara nga ministri, ata ilustrojnë dhe disa mënyra arrestimi ndaj personave që mund të paraqesin rrezikshmëri të lartë.

“Defender 21 – Nën udhëheqjen e Forcës Detare shqiptare në bazën e Pashalimanit janë kryer stërvitje të përbashkëta me grupet shumëkombëshe të bordingut”, shkruan Peleshi krahas videos në Facebook.

Prej disa ditësh forcat e marinës amerikane dhe shqiptare po kryejnë stërvitje të përbashkëta në kuadër të “Defender 21 Europe”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img