Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Ambsadorja e SHBA dhe Soreca takim me anëtaret e rinj të Gjykatës Kushtetuse

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c0221b975a44f079d62b587490f747a5

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kimdhe ambasadori i BE-së Luigi Soreca kanë zhvilluar sot një takim me anëtaret e rinj të Gjykatës Kushtetuse.

Ky takim vjen vetëm pak javë pasi Gjykata Kushtetuese u bë funksionale, me anëtarët e rinj Altin Binaj, Përparim Kalo dhe Sonila Bejtja.

GJK ka 7 anëtarë pasi më parë pjesë e institucionit ishin edhe Vitore Tusha që është kryetare në detyrë.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img