Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Ambasadorja Yuri Kim takohet me homologen në Maqedoninë e Veriut, vizitë në Këndin Amerikan në Strugë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja Yuri Kim është takuar ditën e djeshme me homologen e saj në Maqedoninë e Veriut, Marie Byrnes, ku së bashku kanë vizituar Këndin Amerikan në Strugë.

Ambasadoret patën mundësinë të bashkëbisedojnë me udhëheqës rinorë dhe të vlerësojnë partneritetin e Këndeve Amerikane me organizatat vendore dhe punën e tyre të jashtëzakonshme në njohjen e qytetarëve me kulturën amerikane.

“Ambasadorja Kim iu bashkua Ambasadores Amerikane në Maqedoninë e Veriut Marie Byrnes dje, për një vizitë në Këndin Amerikan në Strugë ku u takuan me të rinj dhe përfaqësues të shoqërisë civile nga rajoni. Ambasadoret patën mundësinë të bashkëbisedojnë me udhëheqës rinorë dhe të vlerësojnë partneritetin e Këndeve Amerikane me organizatat vendore dhe punën e tyre të jashtëzakonshme në njohjen e qytetarëve me kulturën amerikane”, thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane në Tiranë.

Më shumë

spot_img
spot_img