Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
4.6kmh
100 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Ambasadorja Yuri Kim ripublikon fjalën e Borrell: Shohim përpara për të mbajtur Konferencën e Parë Ndërqeveritare sa më shpejt të jetë e mundur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka ripostuar në rrjetet sociale deklaratën e Shefit të Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell, gjatë takimit që ky i fundit pati me kryeministrin Edi Rama në Bruksel.

“Në Këshillin e Stabiliizim Asociimit me Edi Ramën, pas vendimit historik për hapjen e negociatave. Shohim përpara për të mbajtur Konferencën e Parë Ndërqeveritare sa më shpejt të jetë e mundur. Kjo është thelbësore për të mbështetur arritjet dhe për të vazhduar reformat sipas axhendës”, shkruan Borrell.

Kujtojmë se kryeministri Edi Rama ishte në një takim në Bruksel disa ditë më parë, ku takoi disa nga zyrtarët më të laertë të Bashkimit Europian.

Screenshot_1.png

Më shumë
spot_img
spot_img