Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Ambasadorja suedeze dënon ashpër ndalimin e gazetarëve në protestë: Jemi të shqetësuar për… (E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9f4d7ef390346ce043981811daae8e3b

Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri Elsa Håstad, ka dënuar ndalimin e gazetarëve gjatë protestës për vrasjen e 25-vjeçarit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Hastad shkruan se gazetarët duhet të jenë të lirë nga dhuna dhe kërcënimet për të bërë punën e tyre.

Ajo ka shprehur shqetësimin për ndalimin e 2 gazetarëve që po raportonin gjatë protestës.

“Suedia qëndron për të drejtën e çdo gazetari për të bërë punën e tij të lirë nga dhuna dhe kërcënimet çdo ditë të vitit! Ne jemi të shqetësuar kur mësojmë se Xhoi Malesia & Qamil Xhani u ndaluan të raportonin ndërsa mbulonin protestën”,- shkruan ambasadorja.

Më shumë

spot_img
spot_img