Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Ambasadorja Kim takohet me Luigi Soreca-n: Shumë sfida para nesh, por bashkëpunimi SHBA-BE në mbështetje të Shqipërisë është më i fortë se kurrë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është takuar ditën e sotme me ambasadorin e BE në Shqipëri Luigi Soreca.

Në një postim në rrjetet sociale, ajo thotë se ka shumë sfida përpara, por bashkëpunimi mes SHBA dhe BE në mbështetje të Shqipërisë është më i fortë se kurrë.

“Shumë sfida para nesh – zbatimi i Reformës në Drejtësi, zgjedhjet e 25 prillit, oferta e Shqipërisë për në BE – por një gjë është e sigurt:

Luigi Soreca dhe unë jam dakord që bashkëpunimi i SHBA dhe BE në mbështetje të Shqipërisë është më i fortë se kurrë”, shkruan ambasadorja Kim.  

Më shumë

spot_img
spot_img