Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ambasadorja Kim surprizohet në Voskopojë, takohet me bashkatdhetarët amerikanë: Shpresojmë që më shumë qytetarë të SHBA-së të zbulojnë bukuritë e Shqipërisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja Yuri Kim është surprizuar në vizitën e saj në Voskopojë, pasi ka takuar qytetarë të tjerë amerikanë që kishin ardhur në Shqipëri nga qytete të ndryshme si Teksas, Uashington dhe Kalifornia.

Ajo i ka përshëndetur e entuziasmuar, teksa shprehet se shpreson që shumë qytetarë të tjerë amerikanë të vijnë dhe të zbulojn ëbukuritë e Shqipërisë dhe historinë e saj unike.

“Një surprizë e mrekullueshme për tu ndeshur me turistë në Voskopojë! Ata vinin nga shumë shtete të ndryshme (Teksasi, Uashingtoni, Kalifornia, etj.). Ata kanë udhëtuar nëpër botë dhe dëshironin të përjetonin diçka të re dhe spektakolare, kështu që natyrisht ata zgjodhën Shqipërinë. Shpresoj që më shumë amerikanë të zbulojnë bukurinë dhe historinë unike të Shqipërisë”, shkruan ambasadorja.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img