Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Ambasadorja Kim pyetet për dorëheqjen e Tom Doshit, por e injoron: Për cilin po flisni ju lutem?

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka reaguar mbi dorëheqjen e Tom Doshit për t’u zgjedhur deputet.

Për Euroneës Albania, e pyetur nga gazetarja Ilva Tare se si do ta komentonte këtë dorëheqje, Kim tha se SHBA nuk ka asnjë ndryshim qëndrimi sa i takon deklaratave mëparshme.

“Për cilin po flisnin ju lutem? Ne respekt të vendimeve të SHBA ne e kemi të qartë, kemi qenë konsistentë dhe nuk ka asnjë ndryshim në pozitën tonë”, tha ajo.

Kryediplomatja ka bërë thirrje publike që para zgjedhjeve që Tom Doshi të mos kandidonte në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Kryetari i PSD-së është shpallur person “non grata” nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ndaj për këtë fakt, znj. Kim ka kërkuar që Tom Doshi të mos jetë pjesë e Parlamentit të Shqipërisë.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img