Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Ambasadorja Kim mbërrin në Shkodër, takon drejtuesin politik të PD Helidon Bushati, pas tij dhe Edona Bilalin e PS-së

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka mbërritur paraditen e sotme në Shkodër. Diplomatja e lartë amerikane ka mbërritur së pari në selinë e Partisë Demokratike atje.

Kim është pritur nga drejtuesi politik i PD Helidon Bushati, me të cilin është duke biseduar aktualisht. Pas Bushatit, Kim pritet të takojë dhe drejtuesen e fushatës së PS në Shkodër, socialisten Edona Bilali.

Fokusi i këtyre takimve në Shkodër janë zgjedhjet e 25 prillit. Më herët, diplomatj e SHBA ka qenë në Elbasan, ku ka bërë thirrje që personat e inkriminuar të mbahen larg fushatës, dhe qytetarët të mos e shesin votën.

Më shumë

spot_img
spot_img