Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Ambasadorja Kim mbërrin në KQZ, takim me Celibashin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka mbërritur pak çaste më parë në ambientet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Kim po zhvillon një takim me kreun e KQZ, Ilirjan Celibashi, vetëm pak muaj para zgjedhjeve vendore, dhe vetëm një ditë pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për financimin e disa partive nga paratë ruse, ndër to edhe Partia Demokratike e Shqipërisë.

Kujtojmë se në Kuvend është ngritur Komisioni Për Reformën Zgjedhore me një afat deri në vitin 2023.

Ndërsa maxhoranca ka kërkuar ndryshime në Kodin Zgjedhor lidhur me bashkëpunëtorët e ish-Sigurimit të Shtetit.

Vijon…

Më shumë


spot_img

spot_img