Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Ambasadorja Kim falenderon KLGJ-në dhe Metën për dekretimin e anëtarit të 9-të të Gjykatës së Lartë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka falenderuar presidentin Meta dhe Këshillin e Lartë Gjyqësor për dekretimin e anëtarit të 9-të të Gjykatës së Lartë, Asim Vokshin.

Ambasadorja thotë se tashmë duhet edhe 1 anëtar tjetër në Gjykatën e Lartë në mënyrë që kjo gjykatë të mund të emërojë gjyqtarë në Gjykatën Kushtetuese.

“Sot është emëruar gjyqtari i 9-të në Gjykatën e Lartë Faleminderit edhe një herë Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Presidencës. Edhe një tjetër për t’u dekretuar, në mënyrë që Gjykata e Lartë mund të emërojë gjyqtarë në Gjykatën Kushtetuese Kushtetuese. Le të vazhdojmë përpara, hap pas hapi, në mënyrë që reforma në drejtësi të japë më shumë rezultate dhe të qëndrojë në rrugën e saj”, shkruan ambasadorja Kim.

LEXO EDHE: Ilir Meta dekreton anëtarin e 9-të të Gjykatës së Lartë, Presidenti rezerva për KLGJ: Vonesa të pajustifikuara, të shmangte dyshimet për promovimin e gjyqtarëve

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img