Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Ambasadorja Kim dhe ajo e Suedisë heqin për pak kohë mendjen nga ‘Zgjedhorja’, shijojnë drekën dhe natyrën te ‘Mrizi i Zanave’

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7fc67a68d0796ab4589acd8eb444a387

Dita e sotme është edhe afati i fundit për Këshillin Politik që të arrijë një konsensus për Reformën Zgjedhore, me palët që janë në presion të madh edhe nga ndërkombëtarët.

Ambasadorja Yuri Kim ka qenë mjaft e angazhuar për të bindur palët që të arrijnë një marrëveshje, ndërsa në deklaratat e saj është shprehur se partitë duhet ti lënë lojërat.

Por pas një situate shumë të ngarkuar politike, ambasadorja Kim së bashku me ambasadoren e Suedisë, Elsa Hastad, kanë vendosur që të heqin për pak kohë mendjen nga politika për të shijuar natyrën e bukur që ofron vendi ynë.

Ato kanë zgjedhur që të shkojnë te “Mrizi i Zanave” në Fishtë, ku janë njohur me bukuritë e asaj zone, traditat dhe zakonet e shqiptarëve.

Vetë natyra e bukur e Fishtës dhe ushqimi i që të ofron “Mrizi i Zanave” kanë qenë një çlodhje për ambasadoret, që ditën e sotme do të jenë gjithë “sy e vesh” nga Këshilli Politik.

Më shumë

spot_img
spot_img