Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Ambasadorja i shkon në zyrë, zbardhet takimi mes Kim dhe Çelës: Do t’ju ofrojmë ndihmë teknike të vazhdueshme

spot_img

Lajme të ngjashëm

2b312581a8e013cee3b26bea4bf8a1bb

Zbardhen detaje nga takimi mes Ambasadores së Shteteve të Bashkuara, Yuri Kim të zhvilluar ditën e sotme me Prokurorin e Përgjithshëm Olsian Çela, ku në fokus të diskutimeve ka qenë reforma në drejtësi.

 Ambasadorja e re, teksa uroi Prokurorin Çela për zgjedhjen e tij në detyrë ajo i ka premtuar ndihmë teknike të vazhdueshme nga Shtetet e Bashkuara, për të ndihmuar Shqipërinë në vijimin e zbatimit të reformës në drejtësi.

Yuri Kim u ka bërë thirrje prokurorëve që të përmbushin premtimin e një gjyqësori të pavarur dhe me mëndësinë e e shërbimit publik.

Mësohet se takimi u zhvillua në ambientet e Prokurorisë së Përgjithshme.

Vlen për t’u theksuar se gjatë fjalës së parë së ambasadores në Shqipëri, ajo është shprehur se po pret me shumë kënaqësi të punojë me udhëheqesit në Shqipëri për të zbatuar reformën në drejtësi dhe për të larguar korrupsionin nga sistemi.

Më shumë

spot_img