Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Ambasadorja franceze “nuk ia përton”, ulet në shesh ne mes të ishullit të Maligradit në “MIK Festival”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Korçë po zhvillohet për të katërtin vit radhazi “MIK Festival” ku të pranishëm janë shumë figura të njohura të politikës dhe artit shqiptar.

Të pranishme në këtë festival kanë qenë ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim dhe homologia e saj franceze, Elisabeth Barsacq.

Nga fotot e ardhura në redaksinë e “neësbomb” ajo ç’ka bie në sy është thjeshtësia e ambasadores franceze  e cila nuk ka ngurruar të ulet në shesh në mes të turmës së njerëzve në ishullin e Maligardit.

Ajo është vënë re teksa ndiqte shfaqjen e pashqetësuar dhe e zhveshur nga të gjitha detyrat e saj diplomatike

“Mik Festival” prej tre netë me radhë duke filluar nga data 22 korrik ka mbështjellë me tingujt e muzikës ndërkombëtare vendase qytetin juglindor dhe fshatrat përreth.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img