Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
67 %
1kmh
0 %
Pre
16 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

Ambasadorja e Sllovenisë “pro” vettingut në politikë, parësor ai i gjyqësorit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Diplomatja sllovene Lea Stançiç ka mbështetur idenë e vettingut në politikë por shprehet se kryesore është vettingu i gjyqësorit por dhe e vlerëson si nismë pozitive.

Stançiç u shpreh se është pro çdo gjëje që është në interes të Shqipërisë.

Deklaratën diplomatja e lartë sllovene e bëri nga qyteti i Klosit ku zhvilloi një vizitë zyrtare me kryebashkiakun, Basir Çupa.

Më shumë

spot_img