Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Ambasadorja e SHBA rikujton mesazhin për krerët e partive: Mbani përgjegjësi për kandidatët tuaj! Mos promovoni korrupsionin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

59142dd4ec56407f5e7e9e8216606136

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, përsërit mesazhin e saj për krerët e partive politike në vend, për zgjedhjet e 25 prillit. Ajo risjellë në kujtesë një mesazh të muajve më parë, ku iu bën thirrje atyre të mos promovojnë korrupsionin.

“Paralajmërim: Ndërsa partitë përgatiten për zgjedhjet, udhëheqësit do të mbajnë përgjegjësi për ata që garojnë nën flamurin e tyre. Ju lutemi kontrolloni kandidatët tuaj – mos fyeni votuesit, mos minoni demokracinë, mos promovoni korrupsionin”, është paralajmërimi i Kim i bërë në korrik 2020.

Ndërkohë, sot ajo e ka risjellë në kujtesë këtë mesazh dhe thotë se ai mbetet akoma i vlefshëm.

“Nëse doni të dini nëse ky paralajmërim mbetet i vlefshëm, kjo është ajo që Tony Blinken, i nominuari i Presidentit Biden për Sekretar i Shtetit, tha në seancën e tij para Senatit: “Ne duam të lartësojmë punën në luftimin e korrupsionit”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img