Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Ambasadorja e SHBA nga Shkodra impresionohet nga sistemi i kartave biometrike dhe jep mesazhin: Kjo është dita juaj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA, Juri Kim gjendet në Shkodër që nga mbrëmja e djeshme dhe sot në mëngjes ka shkuar në një prej qendrave të votimit në këtë qytet. Është në gjimnazin “28 nëntori” ku po ndjek procesin e votimit dhe do të dalë me një deklaratë, raporton newsbomb.al.

“Pata një mundësi të mrekullueshme të shihja demokracinë në veprim në Shqipëri. Sistemi i ri i kontrollit të kartave biometrike funksiononte në mënyrë shumë të mirë. Fillimisht karta nuk doli në sistem por menjëherë plani i dytë u vu në veprim.

albsig

Dua të theksoj se SHBA nuk mbështesin një parti të caktuar apo kandidat por mbështesim të drejtën e shqiptarëve të votuar. Le të shpresojmë që çdo qytetar shqiptar të ketë mundësinë të votojë. Kjo është dita juaj”- tha Juri Kim.

Në qarkun e Shkodrës deri më tani sipas të dhënave të KQZ kanë votuar 874 meshkuj dhe 571 femra, me një përqindje prej 2.5 përqind të gjithë të votuesve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img