Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Ambasadorja e SHBA në “aksion”, takon kryeprokurorin dhe kryepolicin: Askush nuk është mbi ligjin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me Prokurorin e Përgjithshëm Olsian Çela.

Kim ka lajmëruar përmes një postimi në rrjetet sociale, se më pas do të takojë edhe kreun e SPAK, Arben Kraja.

Ambasadorja ka thënë se të gjithë ata që shkelin ligjin dhe të drejtën e votës së lirë duhet të ndiqen plotësisht. Kim shkruan se nuk duhet të ketë asnjë trajtim special, asnjë përjashtim, pasi askush nuk është mbi ligjin.

” Sapo kam takuar prokurorin e Përgjithshëm Olsian Cela, do të takoj shumë shpejt kreun e SPAK Kraja, dje kam takuar drejtorin e përgjithshëm të policisë Ardi Veliu. Mesazhi i Shteteve të Bashkuara: Ata që dhunojnë ligjin, apo i bëjnë presion qytetarëve për të votuar të lirë dhe në paqe duhet të hetohen totalisht. Asnjë trajtim special. Asnjë përjashtim. Askush nuk është mbi ligjin”,- shkruan Yuri Kim.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img