Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Ambasadorja e SHBA mesazh SPAK: Të ndjekë penalisht nxitësit e dhunës dhe ata që blejnë vota (E PLOTË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e SHBA i bën thirrje Prokurorisë së Posaçme SPAK, të ndjekë penalisht ata që kryejnë krime elektorale.

Përmes nëj mesazhi në rrjetet sociale, Kim publikon bilancin e deritanishëm me 91 raste nën hetim nga SPAK, dhe thotë se duhet të ndiqet penalisht të gjithë ata të cilët “pengojnë të drejtën e qytetarëve për të votuar lirshëm dhe në paqe”.

albsig

“Ne e nxisim SPAK të ndjekë penalisht ata që shkelin ligjin dhe pengojnë të drejtën e qytetarëve për të votuar lirshëm dhe në paqe. Kjo përfshin ata që merren me blerjen e votës, frikësimin ose nxitjen e dhunës. SPAK po heton në mënyrë aktive krimet zgjedhore”, shkruan ambasadorja Kim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img