Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Ambasadorja e Palestinës vizitë në Shkodër, Imami dënon krimet ndaj myslimanëve: Drejtësia do kthehet në atë tokë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja palestineze, Hana A. S. Shawa, është takuar ditën e sotme me Mytiun e Shkodrës, Imam Muhamed Sytari.

Imami priti me kënaqësi ambasadoren, duke u shprehur se ajo është një mike e vjetër dhe dashamirëse e Myftinisë Shkodër, veçanërisht e besimtarëve myslimanë.

Gjatë bisedës mes tyre, Imami preku dhe sulmet me raketa në luftën midis Izraelit dhe Palestinës, ku tha se  drejtësia do të kthehet në tokë, duke shtuar se sensibilizimi për vendin e Palestinës ka qenë i madh në të gjithë botën.

Më shumë

spot_img
spot_img