Tirana
few clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
56 %
4.6kmh
20 %
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Ambasadorja e BE takohet me Altin Dumanin, Hohmann: Mbështesim një SPAK të pavarur dhe efektiv!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambsadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Christiane Hohmann ka zhvilluar një takim sot me kreun e SPAK, Altin Dumani. Diplomatja thotë se BE mbështet një SPAK të pavarur dhe efektiv.

Sipas saj lufta kundër korrupsionit të nivelit të lartë dhe krimit të organizuar mbetet përparimi i Shqipërisë në rrugën drejt anëtarësimit në BE.

“Shkëmbim i mirë me Kryeprokurorin e ri të Posaçëm të #SPAK Z. Altin Dumani. BE-ja mbështet plotësisht një SPAK #të pavarur dhe #efektiv . Lufta kundër korrupsionit të nivelit të lartë dhe krimit të organizuar mbetet përparimi i Shqipërisë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në BE.

Më shumë


spot_img

spot_img