Hapësire reklamuese

Politikë

Ambasadorja e BE takohet me Altin Dumanin, Hohmann: Mbështesim një SPAK të pavarur dhe efektiv!

Shkruar nga Newsbomb
Ambasadorja e BE takohet me Altin Dumanin, Hohmann: Mbështesim një
Ambsadorja e Bashkimit Europian në Tiranë, Christiane Hohmann ka zhvilluar një takim sot me kreun e SPAK, Altin Dumani. Diplomatja thotë se BE mbështet një SPAK të pavarur dhe efektiv. Sipas saj lufta kundër korrupsionit të nivelit të lartë dhe krimit të organizuar mbetet përparimi i Shqipërisë në rrugën drejt anëtarësimit në BE. “Shkëmbim i mirë me Kryeprokurorin e ri të Posaçëm të #SPAK Z. Altin Dumani. BE-ja mbështet plotësisht një SPAK #të pavarur dhe #efektiv . Lufta kundër korrupsionit të nivelit të lartë dhe krimit të organizuar mbetet përparimi i Shqipërisë në rrugën e saj drejt anëtarësimit në BE.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese