Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
0.5kmh
0 %
Hën
6 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
12 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Ambasadorja e BE takim me Manjën dhe Krajën: Sundimi i ligjit është shtylla kurrizore e rrugës drejt BE

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e BE në Shqipëri Christiane Hohmann, ka zhvilluar një takim me ministrin e Drejtësisë, Ulsi manja dhe kreun e SPAK, Arben Kraja.

Ambasadorja ka postuar foto nga takimi teksa shkruan se Reforma më Drejtësi duhet të ecë përpara.

Ndër të tjera ajo thotë se sundimi i ligjit është shtylla kurrizore e rrugës së Shqipërisë drejt BE

“Takime të rëndësishme sot me ministren e Drejtësisë Ulsi Manja  dhe kreun e SPAK Arben Kraja. Sundimi i ligjit është shtylla kurrizore e rrugës së Shqipërisë drejt BE. Konsolidimi i Reformës në Drejtësi duhet të shkojë përpara.

Qëllimet kryesore mbeten pavarësia dhe integriteti i institucioneve të drejtësisë, gjykatat efikase dhe rezultatet në luftën kundër krimit të organizuar & korrupsionit të nivelit të lartë në mënyrë që qytetarët të ndihen më të sigurt dhe t’u besojnë institucioneve të tyre të drejtësisë. BE është këtu për t’ju mbështetur në këtë rrugë sfiduese” shkuan ajo.

 

Më shumë
spot_img
spot_img