Tirana
few clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
20 %
Mar
3 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Ambasadori Soreca takim online me Celibashin e KQZ: Po punohet për kodin e ri zgjedhor, sfidë e madhe rinovimi i kartave të identitetit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d3918069a6676d87c9b409dbf30127ab

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Sorca, ka zhvilluar një takimm online me kreun e KQZ Ilirjan Celibashi, dhe thotë se po punohet për zbatimin e kodit të ri zgjedhor.

Sipas ambasadorit, sfidë mbetet rinovimi në kohë i kartave të identitetit.

“Shkëmbim i mirë me kreun e KQZ-në Ilirjan Celibashi. Po punohet për zbatimin e kodit të ri zgjedhor bazuar në marrëveshjen e 5 qershorit. Rinovimi i shumë dokumenteve biometrike të ID është një sfidë e madhe. Ne i bëjmë thirrje qytetarëve të Shqipërisë që t’i rinovojnë ato urgjentisht përpara ditës së Zgjedhjeve”, shkruan Soreca.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img