Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
100 %
2.1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
17 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Ambasadori Soreca mesazh për zgjedhje: 50 grupet tona janë duke monitoruar procesin, BE është me shqiptarët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori Luigi Soreca thotë se 50 grupe të BE dhe vendeve anëtare, janë në terren dhe do të monitorojnë procesin e votimit dhe numërimit të votave.

Soreca thekson se BE është me qytetarët shqiptarë në këto zgjedhje.

“Dita e zgjedhjeve! Qytetarët shqiptarë janë duke votuar sot për Parlamentin e ri. Delegacioni i BE, vendet anëtare, Ambasada e Zvicrës kanë 50 grupe për procesin e votimit dhe numërimit. Shikoni hartën. BE është me qytetarët shqiptarë në këto zgjedhje”, shkruan ambasadori dhe tregon hartën ku janë grupet e BE.

Më shumë
spot_img
spot_img