Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Ambasadori rus në Britani i sigurt: Rusia nuk do të përdorë armë bërthamore…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori rus në Britani, Andrei Kelin i tha BBC-së se nuk beson se vendi i tij do të përdorë armë taktike bërthamore në luftën kundër Ukrainës.

Kelin tha se sipas rregullave ushtarake ruse, armë të tilla nuk përdoren në konflikte si ky. Ai tha se Rusia ka dispozita shumë strikte për përdorimin e tyre, dhe që armët bërthamore mund të përdoren kur rrezikohet ekzistenca e shtetit.

albsig

spring

“Kjo nuk ka të bëjë me operacionin aktual,” tha ai.

Kujtojmë që shpesh herë që në filim të luftës me Ukrainën, Rusia ka kërcënuar disa herë vendet e perëndimi me armë bërthamore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img