Ambasadori Lu takim me ministrin Koka: I surprizuar nga Moratoriumi i Gjuetisë

Publikuar tek: politike, më 14:29 09-03-2015 Ambasadori Lu takim me ministrin Koka: I surprizuar nga Moratoriumi i Gjuetisë

Ambasadori i SHBA Donald Lu, ka zhvilluar një takim me ministrin e Mjedisit Lefter Koka ku folën për arritjet e deritanishme në fushën e mjedisit duke vënë theksin në realitetin e dikurshëm mjedisor dhe punën që është bërë për ta ndryshuar këtë realitet dhe për ta sjellë në qendër të vëmendjes.

“Jam i surprizuar me suksesin e Moratoriumit te Gjuetisë. Keni një rini të mrekullueshme, lërini si trashëgimi një mjedis sa më të pastër”, është shprehur Ambasadori Donald Lu.

“Sollëm mjedisin në qendër të opinionit publik. Ne jemi një popull vital dhe punëtor, por politika e ka shfrytëzuar vendin për interesat e saj. Jemi te vendosur të ndërtojmë një politike në shërbim te qytetareve. Në bashkëpunim me Ministritë e linjës, po përgatisim një projektligj për ndotjen e shkaktuar nga makinat për të arritur standartet europiane”, ka thënë ministri Koka.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088920593261719
array(1) { ["section"]=> string(82) "ambasadori-lu-takim-me-ministrin-koka-i-surprizuar-nga-moratoriumi-i-gjuetise-5362" }