Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Ambasadori i SHBA Donald Lu, vizitë në Kështjellën e Elbasanit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

E ka nisur nga Elbasani rrugëtimin e tij për të njohur Shqipërinë. Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu u takua paraditen e sotme me kryetarin e bashkisë së Elbasanit Qazim Sejdini. Ka shfrytëzuar këtë vizitë për të vizituar Kështjellën e qytetit. Ambasadori, sic informon zyra e shtypit të ambasadës amerikane u ndodh sot në qytetin e Elbasanit për të marrë pjesë në një project të Korpusit Vullnetar të Paqes dhe USAID/Albania, si dhe për të marrë pjesë në një mbledhje të Dhomës Amerikane të Tregtisë. Por ka vizituar përpara këtyre aktiviteteve edhe qytetin.

Qazim Sejdini, prej dy mandatesh drejton Bashkinë Elbasan, i kandiduar nga Partia Socialiste. Zoti Sejdini, pritet që të kërkojë edhe një mandat të tretë në këtë qytet. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img