Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Ambasadori i ri i Sllovenisë paraqit letrat kredenciale, e pret Meta në Presidencë

spot_img

Lajme të ngjashëm

c0e6b94f655f6db6369822dc045bb6f9

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në zyrë Ambasadorin e ri të Sllovenisë në Shqipëri Peter Japelj.

Japelj ka paraqitur sot letrat kredenciale, ndërsa ka diskutuar me Metën për marrëdhëniet mes dy shteteve.

Në një postim në Facebook, Kreu i Shtetit bën të ditur se me ambasadorin slloven evidentuan mundësitë për të rritur bashkëpunimin ekonomiko-tregtar.

“Pata kënaqësinë të pres Ambasadorin e ri të Sllovenisë në Shqipëri z.Peter Japelj, me rastin e paraqitjes së letrave kredenciale. Vlerësuam marrëdhëniet shumë të mira e miqësore ndërmjet Shqipërisë dhe Sllovenisë. Evidentuam mundësitë për të rritur bashkëpunimin ekonomiko-tregtar ndërmjet dy vendeve”, shkruan presidenti.

70452934_2482362338476691_1840102867373916160_o.jpg

Më shumë

spot_img