Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Ambasadori i ri i Kosovës në SHBA arrin në Uashington, Sadiku: Jam i nderuar që i shërbej vendit tim nga këtu

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f569c8d5f71dec1728a938519bc61a9e

Ambasadori i ri i Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Valdet Sadiku ka arritur sot në Uashington.

Lajmi u bë me dije nga postimi në Twitter-in zyrtar të ambasadës së Kosovës në SHBA, të cilët i kanë uruar mirëseardhje Sadikut, duke u shprehur se janë gati për sfidat e radhës.

“Të gjithë gati. Mirësevini ambasador Valdet Sadiku! Java e parë e punës është kryer, gati për fillime të reja. Ekipi i kompletuar, të gatshëm për sfidat e radhës”, thuhet në postimin e tyre.

Ambasadori Sadiku është shprehur se është i nderuar që do të do t’i shërbejë Kosovës nga SHBA-ja.

“Jam i nderuar që kam arritur në Washington DC dhe jam i nderuar që i shërbej vendit tim në nxitjen e partneritetit të ngushtë me aleatin më të madh, Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, ka shkruar Valdet Sadiku.

Më shumë

spot_img
spot_img