Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Ambasadori i parë ukrainas në Shqipëri në zyrat e Newsbomb.al dhe Newsport.al

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

05a034e891c903cf198ed36ed77c6098

Ambasadori i parë ukrainas në Tiranë, Volodymyr Shkurov, ka qenë mesditën e sotme në redaksitë e Newsbomb.al dhe Newsport.al.

Ambasdori është takuar me stafin, dhe ka shprehur mbështetjen e tij për punën e përditshme të gazetarëve. Gjatë takimit nuk kanë munguar as batutat. Pasi bisedoi me gazetarët për aktualitetin dhe ngjarjet politike, duke qeshur diplomati Shkurov tha se ishte ndjekës i sportit.

Kujtojmë se një javë më parë ambasadori paraqiti Letrat Kredenciale te Presidenti Meta duke u bërë i pari ambasador i Ukrainës rezident në Shqipëri. Presidenti Meta e quajti atë një ngjarje historike.

“Kjo përbën një ngjarje historike për marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve tona mike, pasi është i pari Ambasador Ukrainas rezident në Tiranë. E sigurova për pozicionin e qartë dhe të palëkundur të Shqipërisë në mbrojtje të integritetit territorial, sovranitetit dhe pavarësisë së Ukrainës”, shkroi Meta.

118968151_2572590333053201_7632734588401718180_n.jpg
118985807_651140342192066_91970257777425850_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img