Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Ambasadori i OSBE komenton raportin sekret: S’i verifikuam dot informacionet e mbledhura

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2bf30486294eff7a03201d539441c231

Ambasadori i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri Florian Raunig ka komentuar sot raportin publikuar dje nga mediet për lidhjet kriminale dhe pasuritë e Edi Ramës, Ilir Metës dhe Sali Berishës. Raunig ka shprehur keqardhjen që ky raport u bë publik, sepse raporti konfidencial përmban informacione të paverifikuara  prezenca.

“Informacioni nuk përfaqëson politikën e OSBE. Përmbledhja ishte një grumbullim informacioni. Prezenca nuk e verifikoi informacionin e përdorur. Keqardhje që ky informacion u bë publik. Qëllimi i përmbledhjes është pasqyrimi i pretendimeve. OSBE ka marrëdhënie të shkëlqyer me institucionet shqiptare”, tha ambasadori i OSBE-së.

LEXO EDHE:MEDIET PUBLIKOJNE RAPORTIN E OSBE PER LIDHJET KRIMINALE TE RAMES, METES DHE BERISHES. OSBE: U BAZUAM TE JU

Më shumë

spot_img
spot_img