Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Ambasadori i Gjermanisë bën gëzuar me Taulant Ballën në Librazhd, me ujë nga ujësjellësi i ri i qytetit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri Peter Zingraf, bën gëzuar me numrin dy të PS Taulant Balla, nga Librazhi, me ujë nga rubineti. Kështu shkruan sekretari i PS teksa ndan fotot me ambasadorin.

“Jo më ujë të ambalazhuar, por direkt nga rubineti”, shkruan Balla, i shoqëruar nga ambasadori, Drejtori i Zyrës Rajonale të KfW-së për Shqipërinë Björn Thies dhe kryebashkiaku i Librazhdit Kastriot Gurra.

“Jo më ujë të ambalazhuar, por direkt nga rubineti. Bashkë me Ambasadorin e Gjermanisë Peter Zingraf dhe Drejtorin e Zyrës Rajonale të KfW-së për Shqipërinë Björn Thies inspektuam punimet rehabilitimit të rrjetit të ujësjellësit dhe kanalizimeve Librazhd”,shkruan Balla.

Më shumë

spot_img
spot_img