Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Ambasadori i BE dënon përdhunimin e të miturës në Mirditë: JO do të thotë JO! Nuk ka justifikim për abuzimin seksual

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë që u regjistrua në Mirditë, ku një 15-vjeçare u përdhunua nga 5 persona, të cilët aktualisht janë në burg.

Zyrtari i lartë i BE ka shpërnadarë një qëndrim në Twitter, dhe thotë se dënon më forcë rastet e fundit të abuzimit seksual të vajzave në Shqipëri, si dhe shprehet se përdhunimi nuk ka asnjë justifikim.

“Delegacioni i #BE-së dënon me forcë rastet e fundit të abuzimit seksual të vajzave në #Shqipëri. Nuk ka asnjë justifikim për përdhunimin ose ndonjë formë të abuzimit seksual. JO do të thotë JO.

Mbroni vajzat në #Shqipëri! Drejtësia, policia, shërbimet sociale dhe të gjitha institucionet duhet të veprojnë kundër kësaj dhune të tmerrshme. Përdhunimi është një krim dhe indiferenca vret”, shkruan delegacioni i BE-së në Shqipëri, të cilin e shpërndan ambasadori.

190378997 253677116553194 5148920188555514150 n

Më shumë

spot_img
spot_img