Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Ambasadori i Austrisë: Shpresojmë të mbahet sa më shpejt konferenca e parë, Vjena mbështet integrimin e Shqipërisë në BE

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori austriak në Tiranë, Christian Steiner u shpreh sot nga Shkodra se Vjena ka mbështetur dhe vazhdon të mbështesë integrimin e Shqipërisë në BE.

Diplomati Steiner tha se shpreson që konferenca e parë ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe BE të mbahet së shpejti. Sipas tij bashkëpunimi mes vendit tonë dhe BE vazhdon të jetë i ngushtë.

Austria ka mbështetur gjithmonë integrimin e Shqipërisë në BE. Shpresojmë që shumë shpejt të zhvillohet konferenca e parë ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe BE. Ne kemi kontakte të ngushta mes Shqipërisë dhe Austrisë dhe Bashkimit Evropian dhe Shqipërisë.Ne kemi ende në fuqi një marrëveshje të stabilizim asociimit mes BE-së dhe Shqipërisë. Në këtë pikë bashkëpunimi i Shqipërisë dhe BE vazhdon të jetë i ngushtë”, u shpreh ambasadori Steiner.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img