Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Ambasadori grek në Beograd i prerë: Nuk do të njohim Kosovën!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i Greqisë në Beograd, Giorgos Giakofotakis, i prerë ëhhtë shprehur se Athina nuk do të qëndrojë qëndrimin në raport me Kosovën.

“Greqia nuk do ta njohë Kosovën”, tha ai.

Gjatë një interviste për Tanjug, ambasadori grek e ka cituar ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendijas, i cili më 3 qershor gjatë vizitës në Serbi u shpreh se Athina nuk do të ndryshojë qëndirmin lidhur me njohjen e Kosovës.

Me tej Giakofotakis, theksoi se Greqia ka raporte të mira më Kosovën në fushën e tregtisë dhe ekonomisë.

“Greqia bashkëpunon me Kosovën në kuadër të organizatave rajonale të Evropës Juglindore”, ka deklaruar ai.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img