Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Ambasadori gjerman: Mbështesim plotësisht anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Jorn Rohde ka bërë të ditur se Berlini zyrtar mbështet plotësisht synimin e Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës.

Pas takimit që ka pasur sot bashkë me zyrtarë të Këshillit të Evropës dhe me deputetë të Kuvendit të Kosovës, Rohde ka theksuar edhe njëherë mbështetjen e Gjermanisë për Kosovën.

“Unë nënvizova mbështetjen e plotë të Gjermanisë për Republikën e Kosovës në synimin për anëtarësim në Këshill të Evropës”, ambasadori gjerman në një shënim në Twitter.

 

Më shumë


spot_img

spot_img