Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
100 %
1.5kmh
90 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Ambasadori britanik përfundon misionin diplomatik në Shqipëri: Kam kaluar pesë vite të mahnitshme

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i Britanisë në Tiranë, Duncan Norman ka përfunduar misionin e tij diplomatik në Shqipëri. Këto pesë vite për Norman kanë qenë të mahnitshme dhe ka qenë një privilegj për të, të shërbente në një vend si Shqipëria.

Sipas Norman, vendi jonë është një vend i bukur dhe me njerëz mikpritës, prandaj dhe pasardhësin e tij Alastair King-Smith e pret një punë e mrekullueshme. 

“Sot është dita ime e fundit si Ambasadori Britanik në Tiranë. Kam kaluar pesë vite të mahnitshme. Ka qenë një nder dhe privilegj ti shërbej vendit tim në një vend kaq të bukur dhe me njerëz kaq mikpritës. Pasardhësi im @AlastairKS do të fillojë një punë vërtet të mrekullueshme. E di që ai do të ketë sukses!”, shkruan Norman në postimin e tij në “Twitter”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img