Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Ambasadori britanik në Tiranë: Kemi ende një votë, Shqipëria të hyjë në BE. Ndërkohë Britania po del (DEKLARATA PER OPOZITEN)

spot_img

Lajme të ngjashëm

4d831b55a921200a40e2f272dae02f70

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman, pas një vizite në Kukës në stacionin e policisë ku pa edhe muzeun, foli edhe për cështjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian.

Ambasadori I Britanisë së Madhe tha se për cështjen e integrimit, mbështet përpjekjet e Shqipërisë, raporton newsbomb.al.

“Kemi ende një votë dhe jemi pro negociatave, por Shqipëria ka ende shumë punë për të bërë në luftën kundër krimit” tha ambasadori. Sipas tij, të gjitha palët duhet të përfshihen në gjetjen e rrugëve për zgjidhjen e krizës politike që ekziston në vend prej muajsh. “Opozita që është jashtë parlamentit, duhet të gjejë rrugën për dialog. Askujt nuk i shërben kjo sjellje e partive politike” tha ai për gazetarët, raporton newsbomb.al.

Eshtë disi paradoksale kur Britania është në orët e fundit për të gjetur një marrëveshje për të dalë nga BE, dhe thotë se votën e saj do ta shfrytëzojë që Shqipëria të hyjë në BE.

Më shumë

spot_img