Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
34 %
2.1kmh
90 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
11 °
Mar
13 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

Ambasadori britanik do monitorojë zgjedhjet në Elbasan, ‘zbarkon’ në terren: Presim pjesëmarrje të fortë të shqiptarëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasaori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman, ka zbarkuar pasditen e djeshme në qytetin e Elbasanit për të monitoruar fushatën zgjedhore dhe zgjedhjet që do të mbahen në 25 prill.

Norman shkruan në Twitter se do të takohet me kandidatët për deputetë, që fushatë të jetë sa më e qetë dhe të garantojë një pjesëmarrje të madhe të shqiptarëve në zgjedhje.

“Në #Elbasan, në funksion të zgjedhjeve të 25 Prillit, për t’u takuar me kandidatë nga partitë e mëdha politike. Ne inkurajojmë një fushatë konkurruese por të ndershme, bazuar në respekt të ndërsjellë dhe respektim të rregullores së KQZ-së. Dhe një pjesëmarrje më e fortë të qytetarëve shqiptarë në zgjedhjet e ardhshme”, shkruan ambasadori.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img