Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Ambasadori Amerikan Dunald Lu takon Ilir Metën te Kryesia e Kuvendit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori Amerikan në Shqipëri, Donald Lu pas mbërritjes së përfundimeve të Venecias ka takuar kreun e LSI-së Ilir Meta te Kryesia e Kuvendit.

Ata janë takuar para mbledjes së Komisionit të Reformës në Drejtësi në një takim të zakonshëm. Ambasadori Amerikan, Donald Lu dhe kreun e Kuvendit Ilir Meta do të bisedojnë për zhvillimet e fundit në vendin tonë, ndërsa në takim i cili ka përfunduar rreth orës 11.00, ka qenë edhe Romana Vlahutin-i. 

Para disa ditësh Donald Lu ka deklaruar se disa gjyqtarëve iu është anuluar viza amerikane për shkak se ata janë të korruptuar. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img