Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Ambasadorët e BE dhe SHBA për zgjedhjet: Mos e shit dhe mos e fal votën, demokracia është e paçmueshme (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorët e vendeve të BE dhe ajo e SHBA kanë publikuar mëngjesin e sotëm një video mesazh për qytetarët shqiptarë ku kërkojnë të dalin të votojnë për zgjedhje, duke bërë thirrje as të mos e shesin dhe as të mos e falin votën.

“Demokracia është e paçmueshme”, thonë në një zë ambasadorët në mesazhin sensibilizues.

Dialogjet e ambasadorëve:

Elsa Hastad, Ambasadore e Suedise: Së shpejti do të kemi zgjedhje këtu në Shqipëri

Fiona McCluney, kordinatore e OKB: Dhe për demokracinë zgjedhjet janë ngjarja më e rëndësishme.

Markos Alonso Alonso: Vota jote është e jotja

Peter Japelj, ambasador i Sllovenisë: Nuk është dhuratë

Vincenzo del Monaco, kryetar i Prezencës së OSBE: Prandaj mos e fal!

Momtchil Raytchevski, ambasador i Bullgarisë: Dhe mos e shit!

Yuri Kim, ambasadore e SHBA: Në ditën e votimeve, voto!

Luigi Soreca, ambasador i BE: Dhe vendos ti për të ardhmen e vendit!

Demokracia është e pacmueshme

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img