Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Ambasadorët “sy dhe veshë” nga procesi i numërimit, Norman: Sapo të mbarojë do të flasim gjatë për gjithçka

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Duncan Norman, ka shkuar në qytetin e Vlorës ku ka ndjekur nga afër procesin e numërimit të votave.

Gjatë fjalës së tij për mediat Norman ka thënë për momentin e rëndësishme është tu jepet komisionerëve hapësirë për të bërë punën e tyre në mënyrë sa më profesionale dhe sapo të mbarojë “ky proces ne do të kemi mundësi të diskutojmë dhe flasim për javë dhe kohë të gjatë në vijim”.

“Jam i bindur që kur të mbarojë ky proces ne do të kemi mundësi të diskutojmë dhe flasim për javë dhe kohë të gjatë në vijim. Ajo që është me rëndësi tani është që ti japim hapësirë këtyre burrave dhe grave të bëjnë punën në mënyrë profesionale. Në momentin që ky proces të ketë mbaruar do të kemi mundësi të flasim sërish së bashku”, tha Norman.

Ai gjithashtu bëri të ditur se sapo të mbarojë inspektimin në qytetin e Vlorës do të vijojë të ndjekjë nga afër numërimin dhe në qytyete të tjera.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img